E-book

Nejrychlejší úklid obýváku a nástavce na podlahové krytiny

Při úklidu obývacích prostor využijete zejména množství příslušenství, které vám výrazně usnadní práci a ušetří čas.

 

Jsou to různé druhy nástavců, vhodné pro rozmanité typy podlahových krytin – PVC, vinyl, laminátové podlahy, keramika nebo dřevo. Z mnoha typů uveďme například prodloužený štěrbinový nástavec o délce 23 cm, který je vhodný pro použití a úklid nepřístupných míst, jako jsou rohy, prostor za nábytkem nebo mezi sedačkami automobilu. Ale k dispozici je jich opravdu celá řada, včetně teleskopické tyče pro větší dosah, přes turbokartáče na koberce až po speciální potahy na nástavce z mikrovláken.

 

Stejně jako můžete volit mezi různými druhy hubic, je k dispozici i několik variant hadic. 

 

 Délka hadice vychází z projektu a z počtu zásuvek v domě. Důležité je, abyste dosáhli opravdu všude. Délka hadice je od 7,6 do 14,6 m, standardní délka je 9 m. 

 

Příjemná je možnost zapnutí a vypnutí vysavače přímo na držáku rukojeti hadice. Můžete ale použít i elastickou hadici, která se přizpůsobí vaší aktuální potřebě a natáhne se z 2,5 m až na 12 m.

 

 Možná si ale přejete, aby vám hadice nezabírala v domě vůbec žádné místo, případně vám přijde zbytečné ztrácet čas s jejím úklidem. 

 

Řešením je v tom případě systém zvaný Hadice ve zdi. Ta je uskladněna přímo v trubním rozvodu, a když potřebujete vysávat, ze zásuvky ji vytáhnete. Díky podtlaku po skončení vysávání pak hadice sama zajede zpět a uklidí se. Jde o skutečně velice elegantní řešení.

 

 Rozdíl v úklidu mezi centrálním vysavačem a robotickým je patrný na první pohled. Robotický vysavač je omezen tím, že si nedokáže poradit s výškovými rozdíly, například se schodištěm. Potřebuje rovnou plochu, kde nebude mít v cestě příliš mnoho překážek. 

 

Během úklidu robotický vysavač často do něčeho narazí, například do volně ležících kabelů, do kterých se může i kompletně zamotat. 

 

Během úklidu robotický vysavač často do něčeho narazí, například do volně ležících kabelů, do kterých se může i kompletně zamotat. 

 

 Některé robotické vysavače zase během vysávání zanechají na podlaze více nečistot, než které dokázaly posbírat. Největší problém ale pro robotický vysavač znamená odstranění drobného prachu v rozích místnosti. 

Při rekonstrukci domu nezapomeňte na centrální vysavač

Dana a Pavel rekonstruovali rodinný dům. Rozhodli se pro instalaci centrálního vysavače, aby předešli vzniku alergií u svých dětí. A zajistili tím pro všechny zdravé bydlení a pro sebe jednodušší a rychlejší úklid.
E-book Vám bude spřístupněn po vyplnění emailové adresy.